Úvodní stránka
 Ubytování
 Rekreace
 Cykloturistika
 Prodej
 Kontakty


Veselí nad Moravou
ubytování, cykloturistika


Stránky si právě čtou 2 lidé

[ 10150 ]
Cykloturistika Slovácko - Hodonínsko 
 

Naše firma vlastní Penzion Eva ve Veselí nad Moravou, kde je možno se ubytovat, v kuchyňce si připravit něco malého na snídani, ve společenské místnosti shlédnout televizní programy, umístit kola do uzamykatelné místnosti, opravit drobné nedostatky na Vašem kole, navštívit blízkou pizzerii či hospůdku, apod.

odrážka Trasa č. 1 – Vínečko bílé – 47,5 km , lehká trasa, kola MTB, trekking
odrážka Trasa č. 2 – Malý okruh z Uherského Ostrohu – 24 km, lehká trasa, kola MTB, trekking
odrážka Trasa č. 3 – Na kole za vínem a tučapskou keramikou – 28,5 km, středně náročná trasa, kola MTB, trekking
odrážka Trasa č. 4 – Přejezd z Dubňan do Bzence – 43 km, středně náročnýá trasa, kola MTB, trekking
odrážka Trasa č. 5 – Výlet z Hodonína na Slovensko – 29 km, lehká trasa, kola trekking
odrážka Trasa č. 6 – Přejezd z Uherského Brodu do Uherského Ostrohu – 37 km, středně náročná trasa, kola silniční, trekking
odrážka Trasa č. 7 – Po stopách „učitele národů“ – 30 km, středně náročná trasa, kola MTB, krekking
odrážka Trasa č. 8 – Bzenecký okruh – 33 km, lehká trasa, kola MTB, trekking
odrážka Trasa č. 9 – Horňácká – 32 km, středně náročná trasa, kola MTB
odrážka Trasa č. 10 – Malý kyjovský okruh – 35,5 km, středně náročná trasa, kola MTB, krekking
odrážka Trasa č. 11 – Ze Strážnice po stopách Joži Úprky – 64 km, náročná trasa, kola MTB, krekking
odrážka Trasa č. 12 – Javořina – 59 km, náročná trasa (stoupání, místy nezpevněné cesty), kola MTB
 

SLOVÁCKO – HODONÍNSKO
Malebná krajina, bohatá historie a dosud živé folklorní tradice – to je Moravské Slovácko. Jeho přírodní a kulturní pestrost vyplývá i z morfologie krajiny. Přirozenou osu oblasti tvoří úrodný úval podél řeky Moravy, sevřený mezi hřebeny Bílých Karpat na jihovýchodě a Chřiby na severozápadě. Příhodné přírodní podmínky spolu s přítomností významných obchodních cest vytvořily již v nejstarších dobách předpoklady pro osídlení. Svědčí o tom četné archeologické nálezy, pocházející nejen z období Velkomoravské říše. Navzdory hospodářskému rozmachu na poč. 20.stol. a přeměny většiny měst v průmyslová centra zde dosud přežívá lidová kultura a lze tak poznávat rozdílné zvyky jednotlivých národopisných oblastí Slovácka. Folklórní slavnosti se pravidelně konají např. ve Vlčnově a Hluku (Jízda králů), ve Strážnici (Strážnické slavnosti), tradiční krojované hody v obci Vlkoš nebo Ježově a na mnoha dalších místech působí národopisné soubory dětí i dospělých. Oblst je také prodchnuta historií a odkazem významných osobností našich dějin – posstopách „učitele národů“ J.A. Komenského se můžeme vydat do Nivnice či Uherského Brodu, Hodonín je zase rodným městem T.G. Masaryka, za návštěvu jistě stojí Kyjov se svou ojedinělou renesanční radnicí apod. A konečně nezapomeňme, že se nacházíme ve vyhlášené vinařské oblasti, a vychutnejme si nejen lahodný mok pro tento kout naší země tak typický, ale třeba jízdu na kole po cyklistických trasách a stezkách, kterými je území hojně protkáno.
Mezi zajímavosti mimo jiné patří:
Baťův kanál – plavební kanál, spojující otrokovice a Rohatec. Provoz byl zahájen v roce 1940, dopravovalo se zde především hnědé luhlí. V současné době možnost jízd na motorových člunech.
Bzenec – město a centrum vinařské oblasti. Pěstování vinné révy doloženo již od r. 1371. Bzenec proslul především výrobou známkových vín „Bzenecká lipka“ a „Zlatý hrozen“. Ve městě je kostel sv. Jana Křtitele z let 1696-1702 a barokní měšťanské domy na náměstí. Zámek připomínaný kolem r. 1517, upravovaný v barokním a negotickém stylu. Součástí zámku jsou francouzská zahrada, anglický park s cennými dřevinami (900 let stará Bzenecká lípa) a vinné sklepy.
Veselí nad Moravou – město původně patřilo pohraničním opevněným střediskům, dnes důležitá železniční křižovatka. Na místě hradu postaveného před r. 12621 vznikl kolem r. 1589 renesanční zámek. Počátkem 19. stol. Byl empírově upraven a obklopen anglickým parkem. K dalším památkám pataří barokní kostel z let 1714-1734 a románský kostel sv. Bartoloměje z pol. 13. stol. Vodní elektrárna na řece Moravě je technickou památkou, kterou založil r . 1912 velkostatkář hradě Bedřich Chorynský.